System sieciowy

system sieciowy

Zarabianie pieniędzy często kojarzy się wielu osobom z niezwykłym poświęceniem, ciężką pracą, a także rezygnacją z wielu przyjemności. Ponadto istnieje wiele stereotypów na temat zarabiania dużych pieniędzy i tego czym jest system sieciowy.

Przekonania znajdujące się w naszej głowie nierzadko blokują nas przed osiąganiem dużych dochodów niewielkim nakładem pracy.

Błędny sposób postrzegania przez nas świata finansów jest niezwykle krzywdzący dla nas samych.

 

Sprawdź jak myślisz o pieniądzach

system sieciowy pieniądze

Jeśli chociaż trochę interesujesz się zwiększeniem dochodów we własnym domowym budżecie, na pewno zdarzyło Ci się przeczytać lub słyszeć chociaż o słynnej książce pod tytułem „Bogaty ojciec biedny ojciec”. Autor pozycji bardzo szybko zyskał miano mentora biznesmenów, a także coachów mobilizujących do zwiększania swoich zarobków.

Robert Kiyosaki pokazuje w treści swojej książki, że tak naprawdę najwięcej zależy od naszych osobistych przekonań, które zresztą mamy wpajane już od dzieciństwa. Często bogaci kojarzą nam się z chciwością, brakiem uczciwości, kombinowaniem. Paradoksalnie do zdobycia nieco większej gotówki, niż zarabiamy obecnie, musimy włożyć mnóstwo pracy i wysiłku.

 

System sieciowy – MLM

system sieciowy mlm

Wielokrotnie mogliśmy być zachęcani przez różne osoby do przystąpienia do programu MLM. Kierując się swoimi błędnymi przekonaniami, nie wyniesiemy żadnych pozytywnych odczuć związanych z prowadzeniem takiej formy biznesu. Warto pamiętać, iż system sieciowy nastawiony jest głównie na bierne pozyskiwanie dochodów. Ten system zarabiania jest pochwalany przez samego Roberta Kiyosaki.

Osoby mające nadal bardzo spore obiekcje co do tego, czy rzeczywiście można zarobić na sprzedaży produktów, omijając tradycyjne sklepy, mogą przemówić dane statystyczne pochodzące chociażby z 2009 roku. Mianowicie w tym czasie obrót w systemie marketingu sieciowego wyniósł aż 2,3 miliarda złotych. Suma jest niezwykle imponująca, szczególnie iż wkład w sprzedaż produktów jest znacznie mniejszy od pracy wkładanej przez przedsiębiorców prowadzących własny sklep.

 

Jak zacząć w biznesie MLM

Osoby zainteresowane dodatkowymi źródłami dochodów, mogą czuć blokadę jeżeli chodzi o system sieciowy. Głównym powodem tej blokady, jest brak merytorycznej wiedzy na temat tego, jak zacząć zarabiać na charakterystycznym biznesie.

W końcu nie ma najmniejszego problemu, by znaleźć wiele cennych informacji na temat w jaki sposób rozpocząć swoją działalność gospodarczą. Wiele osób mimo świadomości na temat kosztów wiążących się z założeniem własnej firmy, decyduje się na podjęcie takiego ryzyka.

Samo ryzyko jest naprawdę bardzo duże, ponieważ średnio dwie firmy na dziesięć założonych, jest w stanie wytrzymać po pierwszym roku prowadzenia działalności.

Ryzyko podejmowane w marketingu sieciowym jest zdecydowanie niższe, mówiąc nawet całkiem poważnie – praktycznie zerowe. System sieciowy wymaga niewielkiego wkładu początkowego. W zależności od firmy, z którą chcemy współpracować, system startowy kosztuje od kilkunastu złotych w górę. Najdroższe jednak nie powinny przekraczać sumy kilkuset złotych.

Jest to inwestycja zdecydowanie niższa, w porównaniu do zakupu urządzeń, wynajmu i wyremontowania lokalu, a także wyposażenia potrzebnego do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Pakiet startowy, który jest charakterystycznym elementem każdej firmy MLM, posiada najczęściej różne katalogi reklamowe, warsztaty nagrane w formie video, czy też próbki poszczególnych produktów. Z takim pakietem spokojnie można rozpocząć rozszerzać własny system sieciowy.

 

Zalety, które posiada system sieciowy

system sieciowy zalety

Jeśli zapoznasz się nieco bardziej z warunkami prowadzenia biznesu MLM, szybko przekonasz się na własnej skórze jak wiele zalet kryje w sobie ta forma zarabiania pieniędzy:

 

  • Brak ryzyka – ryzyko jest minimalne, wręcz zerowe. Ponieważ włożone pieniądze bardzo szybko mogą zwrócić się w formie rabatów oraz pierwszych zarobionych pieniędzy.

 

  • Łatwe rozliczanie – wchodząc w system sieciowy MLM nie masz obowiązku zakładania własnej firmy. Pierwsze pieniądze możesz otrzymywać w ramach umowy zlecenie. Dopiero jeśli stwierdzisz, że Twoje dochody są na tyle stabilne, możesz rozwinąć się jeszcze bardziej otwierając własną firmę. Zanim jednak nie zyskasz stabilizacji finansowej, żadna firma nie będzie od Ciebie wymagała wystawiania faktur.

 

  • Pracujesz kiedy masz ochotę – Decydując się na zarabianie dodatkowych pieniędzy w marketingu sieciowym, nie musisz rezygnować ze swojej dotychczasowej pracy. Pracujesz w wolnych chwilach, lub w czasie w którym sobie dokładnie to zaplanujesz. Nie masz żadnego obowiązku spędzania minimalnej ilości czasu na rozwoju sprzedaży w marketingu wielopoziomowym.

 

  • Pasywny dochód – Najlepsi zarabiają najwięcej i pracują najmniej. Jak to możliwe? System sieciowy pozwala na zaangażowanie jak największej liczby partnerów. Im więcej partnerów, którzy będą zaangażowani w to co robią, tym lepsze perspektywy finansowe.

Po przekonaniu się o tym, że MLM może stać się nie tylko źródłem dodatkowego kieszonkowego, ale nawet pasywnego dochodu, warto spróbować. Dopiero wtedy przekonasz się, czy marketing wielopoziomowy jest dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *