System MLM jest szansą dla wielu osób

system mlm

Chcąc się przekonać o tym, czy system mlm jest rzeczywiście skuteczny, poszukujemy różnych informacji na ten temat. Najczęściej ostatecznie zaglądamy do Internetu. I tam niestety przekonujemy się o tym, że tyle ile komentarzy, tyle może być zdań na temat marketingu wielopoziomowego. Zacznijmy przede wszystkim od tego, że wiele stereotypów, tak naprawdę nie jest nawet w połowie prawdą. Jest to sektor tak duży, że nie powinno nas dziwić to, jak wiele narosło różnych mitów. W takiej sytuacji możemy powiedzieć, że trzeba na wszystkie komentarze, jak i również opinie mocno spoglądać przez lupę. Czy każdy jest do tego zdolny? Raczej automatycznie kreujemy cały system marketingu wielopoziomowego na podstawie tego co na przykład przeczytamy lub usłyszymy. Tym razem starajmy się jeszcze to przeanalizować, a także przefiltrować przez swój tok myślenia. Na pewno wiele osób, które chcą wejść w system mlm, w pierwszej kolejności obawia się, czy jest to związane z piramidą finansową. Rzeczywiście niektóre firmy proponują możliwość zarabiania pieniędzy, ale dopiero po wpłacie odpowiedniej kwoty. W zamian zwykle otrzymujemy materiały szkoleniowe, próbki a także wiele innych gadżetów, które mają być naszą przepustką do wysokich zarobków.

 

Firmy z długą historią wzmacniają system MLM

Niektóre firmy, szczególnie te, które tak naprawdę nie mają zbyt długiej historii, lub pojawiają się dosłownie jak grzyby po deszczu, na rynku marketingu wielopoziomowym, powinniśmy do nich podchodzić z bardzo dużym dystansem, ponieważ mogą one prowadzić niezbyt uczciwą politykę.

W takim razie, jeśli chcemy uniknąć uczestnictwa w piramidzie finansowej, w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę to, że na firmach z wieloletnim stażem, a także z wyrobioną marką na pewno się nie zawiedziemy. Kolejnym taki stereotypem, a dokładniej mitem, jaki posiada system mlm, jest to, że nawet pracując kilka minut dziennie, będziemy zarabiać od razu wielkie pieniądze.

Systematyczna praca

system mlm pracaSystematyczna praca przyniesie współmierne wyniki. Jednak raczej należy się bardziej zaangażować, a przede wszystkim działać bardzo efektywnie. Dlaczego to jest takie ważne? Ponieważ możemy pracować nawet po 60 godzin tygodniowo, a i tak nie zobaczymy najmniejszych efektów pracy. Przede wszystkim dlatego, że nasza praca nie będzie efektywna. Jeśli będziemy damskie kosmetyki dla pewnych siebie i zamożnych kobiet proponować starszym panom lub nastolatkom, którzy mimo wszystko nie obracają tak dużą gotówką, to nie spodziewajmy się zbyt dobrych wyników sprzedażowych.

Czy trzeba polecać znajomych?

system mlm znajomiMożemy teraz z powodzeniem przejść do kolejnego mitu. Każdy na pewno, kogo interesuje system mlm, słyszał o tym, że marketing wielopoziomowy opiera się na polecaniu kolejnych znajomych. Mitem jest to, że im więcej będziemy mieć takich osób, tym więcej będziemy zarabiać. Jakim cudem bywa inaczej?Niektórzy mają po kilkaset poleconych, a zarabiają zdecydowanie mniej od osób z dziesięcioma poleconymi. Chodzi głównie o partnerów, którzy również będą aktywni. Nie ma potrzeby tracić czasu na pozyskiwanie takich osób, które nie będą się w ogóle kwapiły do zarabiania pieniędzy i sprzedaży poszczególnych produktów.Na pewno po wyjaśnieniu tych kilku kwestii będzie nam zdecydowanie łatwiej spróbować wejść w cały system mlm, by zobaczyć, czy na pewno sobie radzimy, czy jednak potrzebujemy jakiegoś innego rozwiązania.

Cierpliwość ponad wszystko

system mlm cierpliwośćCzęsto jednak wykazujemy się tym, że niestety nie jesteśmy zbyt cierpliwi, co przekłada się na to, że jeśli po kilku dniach nie zarabiamy wyjątkowo wysokich kwot, to od razu porzucamy całe przedsięwzięcie.

Można tutaj użyć pewnej metafory do rolnictwa. Wydaje się to być bardzo zabawne, a jednak mamy doskonały przykład na to, że powinniśmy nie tylko dłużej poczekać, ale również nieco więcej pracy włożyć w nasz nowy sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy.

Przykład 1

W takim razie wyobraźmy sobie, że pewien sadownik postanowił zasiać kilkaset nasion z różnymi drzewami. Chciał zacząć całkowicie od zera, a właśnie inny sadownik miał do podarowania dosłownie taki worek z nasionami drzewek owocowych.

Za gotowe młode sadzonki w takiej ilości musiałby zapłacić już bardzo dużo. Jak to na tego typu uprawach bywa, posiał nasiona w doniczkach. Na pewno na ten cel przeznaczył sporo pracy i czasu. Sadownik, który jest cierpliwy i rozumie, jak przebiega wzrost danego gatunku roślin, będzie je pielęgnował dokładnie tyle czasu, a także w taki sposób, jak one tego wymagają.

Przykład 2

Natomiast sadownik, który myśli, że po posianiu do doniczek nasion, po kilku dniach będzie miał obfite zbiory, na których dorobi się raz do końca życia, szybko wyrzuci wszystkie doniczki i będzie szukał nowego sposobu na zarobienie ogromnych pieniędzy, bez żadnego wkładu finansowego.

W takim razie już widzimy, że intensywna praca przez kilka dni, nie da nam gwarancji wysokich zysków, zaraz po zakończeniu pierwszego etapu. Do dojścia do naprawdę wysokich pieniędzy, potrzebujemy bardzo dużo czasu, a najlepiej systematycznej pracy.

Korzystaj ze szkoleń i działaj

system mlm działanieTaka metafora idealnie odnosi się do systemu marketingu wielopoziomowego. Jeśli ktoś myśli, że zacznie zarabiać zaraz po zapoznaniu się z materiałami szkoleniowymi, to niestety jest w bardzo dużym błędzie.

Ponieważ trzeba wykazać jeszcze przynajmniej kilka różnych kroków, dzięki którym faktycznie przekonamy się o tym, że działamy efektywnie.

Pierwszym takim krokiem jest zdobywanie nowych Klientów oraz sprzedaż oferowanych produktów lub usług. Natomiast kolejnym krokiem jest pozyskiwanie nowych partnerów.

Oczywiście takich, którzy doskonale będą wiedzieli w jaki sposób poruszać się po marketingu wielopoziomowym. Tylko tacy są partnerami wysokiej jakości, którzy nie tylko będą zarabiać na siebie, ale również zwiększą zdecydowanie nasze osobiste zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *