MLM co to jest?

mlm co to

Warto pamiętać, że prawdziwe pieniądze zaczynają przychodzić w momencie, kiedy rzeczywiście przestajemy się skupiać nad ciężką pracą. W takiej chwili prędzej czy później dojdziemy do marketingu sieciowego. Pewnie wiele osób teraz zastanawia się: MLM co to właściwie jest? Niektóre osoby odnoszą się już do tego pojęcia niezwykle sceptycznie obawiając się, że pod nim kryje się coś bardzo kiepskiego. Jeżeli poszukujesz jakichś ciekawych rozwiązań, na zdobycie dodatkowych pieniędzy do swojego osobistego budżetu, na pewno pytasz o to swoich znajomych, lub jeśli masz taką możliwość, poszukujesz odpowiedzi na trapiące Cię pytanie w Internecie. Jeśli dobrze poszukasz, to na różnych blogach, bądź forach internetowych znajdziesz wiele ciekawych podpowiedzi. Wśród nich znajduje się oferowanie usług w zakresie branży na jakiej się znasz. Niektórzy proponują z drugiej strony wzięcie udział w jakimś rękodzielnictwie, co oczywiście niekoniecznie może się każdemu podobać.

MLM co to takiego?

Chcąc dowiedzieć się, na czym tak naprawdę polega MLM, na początku należy zrozumieć, że jest to nic innego, jak po prostu marketing sieciowy. Wybierając się do tradycyjnego sklepu, wiemy doskonale, że towar został zakupiony przez sprzedawcę w poszczególnych hurtowniach. Natomiast MLM opiera się na nieco innym mechanizmie. Dowiadując się co to jest MLM, znajdziemy informacje na temat tego, że poszczególne firmy oferujące marketing wielopoziomowy, posiada całą sieć dystrybutorów sprzedających produkty konkretnej marki. Często tutaj można rozumieć, że im wyższy poziom konsultanta zajmujemy, a także im więcej posiadamy pod sobą innych sprzedawców, na których prowizji dodatkowo zarabiamy, tym większe mamy dochody. Oczywiście jest to reguła, od której możemy znaleźć bardzo dużo wyjątków. Najwięcej nasze zyski będą zależeć od ustalonego planu marketingowego.

Decydując się na tę formę pozyskiwania dodatkowych pieniędzy, należy dokładnie dobrać odpowiednią firmę, która w tym specyficznym biznesie rzeczywiście cieszy się bardzo dużą renomą. Ponieważ rzeczywiście niektóre marki, które próbują się wzorować na takim schemacie, ostatecznie prowadzają bardziej elementy piramidy finansowej, zamiast prawdziwych predyspozycji do generowania atrakcyjnych zarobków przez uczestników poszczególnych filarów marketingu sieciowego.

Kto szuka informacji o MLM?

mlm co to szuka

Co to jest MLM, często zastanawiają się osoby, które zamierzają przystąpić do tego schematu i próby zyskania pierwszych dochodów. Najprościej można wytłumaczyć tym sposobem, że jeden produkt przechodzi przez ręce co najmniej kilku pośredników, czyli kilka poziomów. Każdy jednak generuje jakieś zarobki na tym samym produkcie. Im szerzej rozprzestrzenia się ta sieć pośredników, tym ostatecznie generowane są najwyższe zarobki.

Na pewno pojawia się wiele pytań, czy marketing sieciowy, to rzeczywiście opłacalny sposób na biznes, czy jednak nie. Każdy musi we własnym zakresie odpowiedzieć sobie, czy jest gotowy wyjść poza strefę komfortu. Oznacza to przede wszystkim to, że niektóre osoby tylko żyją swoimi marzeniami, ale kompletnie nic w tym kierunku nie robią. Przez to najczęściej narzekają, że potrzebują większej ilości pieniędzy, ale nie wykazują nawet minimalnego wysiłku w tym kierunku.

Praca cały czas

Oczywiście jeśli chcemy dowiedzieć się co to jest MLM, szybko przekonamy się, iż faktycznie najlepsi poświęcają na swoją pracę już zdecydowanie mniej czasu, niż na początku swojej kariery. Jednak nadal poświęcają czas, ponieważ nie doglądając swojego nawet dodatkowego biznesu, ten bardzo szybko umarłby śmiercią naturalną.

W zależności od tego, jakich efektów finansowych zamierzasz się spodziewać, nastaw się także na odpowiednią ilość pracy na budowaniu sieci pracowników. Oczywiście to od Ciebie zależy jakie chcesz osiągać dochody. Niektóre osoby są w pełni zadowolone z tego, że w ogóle mogą sobie pozwolić na drobienie kilkuset złotych miesięcznie. Innym znowu będzie już zależeć przede wszystkim na tym, by nie musieć pracować na etacie, ale jednak otrzymywać wypłatę równowartą całkiem przyzwoitemu wynagrodzeniu. Najbardziej ambitni są w stanie zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Przy nakładzie niewielkiej pracy. Wtedy już praktycznie spokojnie można mówić o osiąganiu niezależności finansowej.

Przychód pasywny

Często jeśli dowiadujemy się co to dokładnie jest MLM, słyszymy również wiele na temat dystrybutorów oraz liderów. Osoby, które stają się liderami mają pod sobą całą sieć dystrybutorów, którzy osiągają obroty na sprzedaży poszczególnych produktów. To właśnie objęcie takiego stanowiska pozwala na ostateczne generowanie pasywnego dochodu. Ponieważ inni pracują na Ciebie, a nie Ty pracujesz ciężko na swojego szefa, jak jest do tej pory. Należy również mieć na uwadze przede wszystkim to, że korzystając z możliwości marketingu sieciowego, możemy mieć przed sobą wiele nowych opcji do wykorzystania. Jeśli ktoś rzeczywiście jest nastawiony na ciągły rozwój, to marketing wielopoziomowy, na pewno będzie dla niego prawdziwym żywiołem.

MLM a dystrybucja tradycyjna

mlm co to dystrybucja

Mimo wszystko pojawia się wiele pytań na temat tego, co to jest MLM, a także czym różni się od tradycyjnej dystrybucji. Już to pokrótce wyjaśniono na samym początku. Natomiast w ramach MLM, droga pomiędzy produktem, a klientem docelowym jest zdecydowanie krótsza. Przede wszystkim w przypadku marketingu wielopoziomowego, nie korzystamy z żadnych reklam telewizyjnych, radiowych lub prasowych. Dystrybutor, który przekazuje poszczególne produkty zamówione przez Klienta, wcześniej otrzymuje je już od firmy. Nie ma tutaj mowy o wydłużonej drodze produktu, który miałby iść między kolejnymi dystrybutorami. Ponadto bardzo szybko można zauważyć, że produkty sprzedawane w ramach dystrybucji marketingu wielopoziomowego, są zdecydowanie lepszej jakości, niż produkty reklamowane w wielu spotach reklamowych. Posiadają bardzo zbliżoną cenę, ale jakość jest zdecydowanie lepsza. Czemu tak się dzieje? Firmy opierające się na sprzedaży wielopoziomowej, nie marnują pieniędzy na drogie reklamy. W ten sposób swobodnie mogą decydować się na podnoszenie jakości każdego z produktów.

Niższa cena

mlm co to cenaPrzede wszystkim możemy mówić nie tylko o pozyskiwaniu nowych źródeł dochodów, ale również o oszczędnościach w naszym domowym budżecie. Jeżeli chcemy, by nasze rachunki za zakupy rzeczywiście poszły w dół, to lepiej jest kupować w cenach hurtowych. Niektóre firmy oferują produkty dostępne w każdym innym sklepie wielobranżowym. Wybierając się normalnie na zakupy, wydajemy pieniądze za stawki przeliczane dla klienta detalicznego. Natomiast wchodząc do biznesu MLM, natychmiast sięgamy po towar który jest dostępny w znacznie obniżonych cenach. W takich sytuacjach możemy liczyć na to, że dla siebie, a także dla swoich najbliższych zakupimy produkty ze znacznym zyskiem finansowym. Jeżeli mamy dostęp do wyjątkowo tanich produktów, to możemy zaproponować je swoim znajomym. Tutaj warto jednak pamiętać o tym, że na takich transakcjach faktycznie, można jeszcze zarobić.

Uważasz, że jednak jest to stanowczo za mało? Wtedy z powodzeniem możesz zwiększyć swoje dochody, jeśli zamiast bezpośrednio docierać do Klientów, znajdziesz jeszcze kilku pośredników, którzy dla Ciebie będą zarabiać. Właśnie w ten sposób faktycznie można mówić o budowaniu swojej pozycji lidera, co ostatecznie przekłada się na budowanie pasywnych dochodów.

Wiele dostępnych branż

mlm co to branżaOczywiście są to tylko podstawowe informacje, które tłumaczą co to jest MLM, a także jakie są różnice między tradycyjną dystrybucją. To wszystko wystarczy dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z marketingiem wielopoziomowym. Jeśli ktoś jednak ma w planach bardzo poważne zarobki, to można dokonać podziału na osobne branże. Warto wtedy wyszczególnić czym zajmuje się konkretna firma, z którą chcemy współpracować. Dlatego można wymienić najlepsze i najbardziej sprawdzone firmy, z których możemy korzystać wiedząc, że nie wchodzimy w żadną piramidę finansową.

Szkolenia i wsparcie

mlm co to szkoleniaDodatkowo poszczególne firmy oferują profesjonalne szkolenia i wsparcie dla swoich liderów. Pomagają im zbierać potrzebne informacje na temat produktów, dokształcać się, a także znajdować interesujące oraz przede wszystkim skuteczne sposoby na znalezienie nowych klientów. Osoby, które zastanawiają się nad założeniem własnej firmy, często borykają się z tym, że muszą zainwestować naprawdę duże pieniądze. Natomiast wejście w marketing wielopoziomowy najczęściej wiąże się z niewielkim wkładem finansowym na pakiet szkoleniowy zawierający pierwsze katalogi oraz kursy w formie nagrań. Potem można dopiero startować ze sprzedażą.

Zerowe ryzyko

mlm co to ryzykoJeśli ktoś się nadal waha, czy warto spróbować, czy nie, powinien nastawić się na to, że na pewno ten biznes wymaga większego nakładu czasu. Ponieważ budowanie sieci klientów nie odbywa się dosłownie jednego dnia i już po tym jednym dniu nie musimy kompletnie pracować. Jeśli jakaś firma obiecuje Ci niesamowite zyski, bez najmniejszego wkładu pracy, ale wymaga od Ciebie bardzo wysokiego wkładu finansowego, to już wtedy warto się zastanowić nad uczciwością tej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *