Konsultantka kosmetyczna

konsultantka kosmetyczna

Przeglądając ogłoszenia dotyczące pracy, na pewno niejeden raz natrafiłaś na taki anons jak konsultantka kosmetyczna. Z jednej strony pojęcie jest Ci już znane, a dokładniej wiesz, że kiedyś je słyszałaś, a z drugiej można powiedzieć, że nie jesteś w stanie aż tak dokładnie określić, co to za zawód, a także jaka odpowiedzialność powinna na tobie spoczywać. Niektórym kobietom wydaje się, że to jest praca, która na pewno nie zagwarantuje nam wysokich zysków. W związku z tym, że trzeba znaleźć wielu klientów zainteresowanych poszczególnymi kosmetykami znajdującymi się w katalogach. 

 

Konsultantka kosmetyczna to dobry zawód

Dość często konsultantka kosmetyczna to jest osoba kojarzona z akwizytorem, czyli chodzącą od drzwi do drzwi i próbującą sprzedaż produkty. Czy tak to właśnie wygląda, czy to jest jedynie utarty stereotyp, który będzie można w bardzo prosty sposób obalić? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim jeśli pod tym względem mamy jakiekolwiek wątpliwości, to najlepszym rozwiązaniem jest poczytanie sobie rozmaitych historii sukcesów, jakie osiągnęła niejedna konsultantka kosmetyczna. Skąd się biorą marne zarobki i brak klientów?

Sukces jest możliwy

Przede wszystkim od tego, że nic nie robimy w kierunku, by jednak zwiększyć swoje dochody. Ludzie potrafią naprawdę bardzo dużo narzekać, ale jeśli już mają możliwość ku temu, żeby cokolwiek zmienić w swoim życiu i wziąć sprawy w swoje ręce, to już bardzo często się wycofują. Wolą kupić przysłowiowy los na loterii i czekać na wygraną. A kiedy znowu nic nie uda im się wygrać, wolą obwinić głupi los niż samych siebie, ponieważ mają pecha i nie jest im dane dużo zarabiać. Dlatego, gdy teraz widzisz takie ogłoszenie jak konsultantka kosmetyczna, natychmiast zmień tok myślenia na temat tej propozycji pracy.

Ile zarabia konsultantka kosmetyczna?

Weź pod uwagę, że może to być dla Ciebie prawdziwa szansa na zarabianie naprawdę bardzo dużych pieniędzy, w szczególności, jeśli lubisz kosmetyki i ta branża naprawdę sprawia Ci przyjemność. Im więcej będziesz mieć w sobie zaangażowania, a także samozaparcia, to tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości osiągniesz całkowitą wolność finansową. W końcu chcesz się uczyć od najlepszych, którzy już taki sukces osiągnęli. W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, by błyskawicznie spróbować powtórzyć ten schemat, ale tym razem na swojej osobie. Im więcej zdobędziesz kontaktów, tym Twoje zarobki jeszcze bardziej poszybują ku górze.

Czy to jest akwizycja?

konsultantka kosmetyczna akwizycjaNa pewno konsultantka kosmetyczna nie jest żadnym akwizytorem, który jest zmuszony do chodzenia po domach i nagabywania do zakupu produktów, których nie potrzebują. Najważniejsze jest to, żeby postawić na efektywną sprzedaż, czyli docieranie do tych klientów, którzy będą zainteresowani naszą ofertą. Wydaje Ci się to wręcz niemożliwe? Wszystkiego dowiesz się na kursach, a także szkoleniach, które pomogą Ci szlifować swoją umiejętność sprzedażową. Trafianie bezpośrednio do jednych klientek, to jest tylko jedna z możliwości, która przyniesie Ci wysokie zyski. Jeśli dobrze poszukamy, to na rozmaitych blogach internetowych, znajdziemy całą masę rozmaitych informacji na temat tego jakie kolejne kroki trzeba było wykonać, żeby móc ustabilizować swoją sytuację finansową. 

 

 

Połączenie sprzedaży i marketingu sieciowego

Ponieważ jeszcze więcej będziesz zarabiać na partnerach, którzy jeszcze dodatkowo będą mogli zarabiać dla Ciebie, ponieważ sami będą wyszukiwać dodatkowych klientów. Oczywiście to nie jest tak, że kogoś wciągniesz na listę konsultantów, a następnie zapominasz o tej osobie. Takie działanie na pewno nie przyniesie nam niczego dobrego. W takiej sytuacji warto postawić na nieco więcej zaangażowania.

Można zarabiać coraz więcej

Największą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że zaczynając jako konsultantka w danej firmie, wcale nie jesteś zobowiązana do tego, żeby nagle porzucać wszystkie swoje dotychczasowe zajęcia. Oczywiście budowanie sieci kontaktów, wcale nie jest takie proste i wymaga sporo zaangażowania, ale działając sukcesywnie i starając się dobierać efektywne narzędzia swojej pracy, w bardzo krótkim czasie możemy zwiększyć swoją pensję nawet kilkukrotnie.

Dodatkowa zaleta

Praca wyróżnia się jeszcze jedną zaletą. Mianowicie możemy liczyć przede wszystkim na to, że na taką pracę mogą pisać się kobiety, które są aktualnie w ciąży lub wychowują dzieci. Potraktowanie tej profesji, jako możliwość dorobienia sobie do domowego budżetu, może w tym, przypadku okazać się przełomowym krokiem w budowaniu własnej niezależności finansowej.

Praca dla studentki

Jeśli jesteś studentką lub nadal się uczysz, ale chcesz już zarabiać na własne kieszonkowe lub mieć atrakcyjne rabaty na kosmetyki, których używasz każdego dnia, to taki zawód również jest niezwykle atrakcyjny. Nie każda praca może nam dawać tyle satysfakcji, zwłaszcza jeśli zajmujemy się czymś, czego nie za bardzo lubimy. Tutaj natomiast możemy realizować swoje pasje i jeszcze na tym zarabiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *