Firma MLM – sposób na biznes

firma mlm

Firma MLM jako sposób na pasywny dochód? Pojęcie marketingu sieciowego bardzo często pojawia się w rozmaitych sferach życia, a już najczęściej, gdy mowa jest o pieniądzach. Każdy z nas chociaż raz w życiu próbował poszukiwać stabilnego źródła dochodów, który pozwoliłby na zdobywanie pieniędzy bez większego wysiłku.

I tak zaczęło pojawiać się pojęcie wielopoziomowego marketingu, czyli MLM (ang. multi-level marketing). Wiele osób słysząc już te pojęcia, patrzy z bardzo dużą podejrzliwością. Czyż jednak nie jest tak, że patrzymy na wszystko ze zdziwieniem lub dystansem, jeśli jest coś dla nas zupełnie obce? Patrząc na kilku zmotywowanych mężczyzn, opowiadających o tym, jak zarobili na takim biznesie naprawdę duże pieniądze, nasze oczy otwierają się jeszcze szerzej, oczywiście z niedowierzania.

Każda firma MLM opiera się na pośredniczeniu pomiędzy producentem, a odbiorcą konkretnego produktu lub usługi. Najbardziej naturalna wydaje się nam sprzedaż w sklepach. Tylko zamiast o prowizji, mówimy o marży. Zamiast zarabiać na różnicy pomiędzy sprzedażą, a zakupem produktu, musimy zainwestować w lokal, pracowników, opłaty, a także reklamę naszego punktu handlowego.

 

Po podsumowaniu zostaje nam niewiele. Marketing sieciowy wyróżnia się zarobkiem na sprzedaży produktów z konkretną prowizją, ale w tym przypadku nie musimy martwić o tak liczne koszty. Rachunek jest prosty – w naszej kieszeni zostaje zdecydowanie więcej pieniędzy. W kieszeniach liderów MLM – zostają naprawdę poważne pieniądze, liczone nawet w sumach z pięcioma zerami miesięcznie!

Która firma MLM będzie najlepsza?

najlepsza firma mlm

Do wyboru jest wiele firm, które proponują sprzedaż w ramach marketingu wielopoziomowego. Należy jednak nastawić się, że jak w każdej branży obok profesjonalnych jednostek, zyskujących wręcz międzynarodową renomę, zawsze znajdzie się firma MLM, która niestety działa na rynek bardzo destruktywnie. W takiej sytuacji warto dowiedzieć się, które z firm cieszą się dobrą sławą, i rzeczywiście można spokojnie dołączyć do ich programu.

Oriflame

Firma MLM słynąca przede wszystkim ze sprzedaży kosmetyków. Słynne katalogi rozdawane w pracy, w szkołach, czy też salonach kosmetycznych nie potrzebują wyjątkowej reklamy. Konsultantem może zostać niemalże każdy, kto tylko z powodzeniem natrafi na grupę zainteresowanych kosmetykami. Najczęściej tymi katalogami interesują się młode osoby, chodzące do szkoły lub na studia. Jednocześnie mają okazję przetestować swoje umiejętności w prowadzeniu pierwszego biznesu MLM.

FM Group

Następna, niezwykle znana FM Group, która zajmuje się nie tylko kosmetykami, ale i również perfumami. Głównym hasłem reklamowym, jest zamiana wszystkich dotychczasowych produktów, na proponowaną markę. Ta firma MLM zyskała popularność wręcz na skalę międzynarodową.

OVB

Świat finansów jest niezwykle interesujący dla kogoś, kto naprawdę lubi zarabiać poważne pieniądze. Firma MLM zajmująca się produktami finansowymi, szczególnie proponowanymi osobom budującym zabezpieczenie emerytalne. Profesjonalne szkolenia, a także materiały pozwalające na merytoryczne przygotowanie się do sprzedaży powodują, że w tym filarze można mówić o wielu słynnych polskich liderach.

Flavon

Biznes dedykowany osobom, które dbają nie tylko o swój wygląd, ale i również zdrowie. Sprzedaż produktów suplementowych, jest w tej chwili niezwykle popularnym trendem wśród osób ceniących jak najdłużej dobrą formę. Firma mająca źródło na Węgrzech, błyskawicznie znalazła uznanie na polskim rynku. Zaletą tej branży jest jej prostota, a także brak wymogu pozyskiwania specjalistycznych umiejętności.

 

Prognozy Twoich zarobków

firma mlm zarobki

Osoby sceptycznie nastawione do marketingu wielopoziomowego, pewnie sugerują się opiniami, iż w tym biznesie zarabiają wyłącznie nieliczni. Jeżeli jednak myślisz, że do zarabiania pieniędzy wystarczy założyć firmę, a pieniądze same zaczną spływać z nieba, to niestety jesteś w bardzo dużym błędzie.

Identycznie jest w marketingu wielopoziomowym. Im mniej zaangażowania, tym mniejsze szanse na zyski. Analogicznie – im więcej czasu poświęcisz na efektywne działania, tym Twoje konto szybciej zacznie się zasilać dodatkowymi dochodami.

Najważniejsze to, po prostu zacząć! Kto nie spróbuje, może kierować się wyłącznie opiniami innych. Oczywiście daj sobie więcej czasu, niż jeden dzień. Ponieważ praktycznie każda firma MLM posiada nie tylko swój osobliwy asortyment, ale również schemat generowania zarobków. Dlatego daj sobie trochę czasu na wejście w temat zapoznanie się z produktami, przejście przez odpowiednie szkolenia, a nawet spotkania z liderami.

Dzięki temu poznasz wiele sekretów, które przede wszystkim zwiększą Twoją sprzedaż. Następnie nie pozostaje Ci nic innego jak przeniesienie wszystkich trików w praktykę. Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami. Takie rzeczy są wpisane w każdą profesję, nawet prowadzenie własnego biznesu. Przecież tak naprawdę MLM może stać się jednocześnie Twoim prawdziwym biznesem. Wielu liderów zaczynało od dorabiania sobie po godzinach, a teraz nie pamiętają czym jest praca na etacie, ponieważ osiągają doskonały dochód pasywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *